• Русский

Як написати дипломну роботу з нуля: вимоги, рекомендації, оформлення

Для того щоб закінчити навчання і приступити до практичної, реальної професійної діяльності, необхідно якомога швидше розрахуватися з ВНЗ і отримати диплом про вищу професійну освіту. Одна з вимог, яка повинна бути виконана заздалегідь – підготовлена, написана і успішно здана дипломна робота. Деякі випускники замовляють дипломи у фахівців, інші пишуть і оформляють самі. Який варіант вибрати вирішує кожен студент самостійно. Але в будь-якому випадку необхідно розібратися і знати всі особливості оформлення дипломної роботи. Для якісної підготовки і написання роботи рекомендується всі заходи розподілити по етапах.

На етапі підготовки

Він полягає в отриманні вихідних даних для написання диплома. Такими є:

Вибір наукового керівника

Хороший керівник – це гарантія ефективної підготовки, якісного написання і успішного захисту дипломної роботи. Тому рекомендується заздалегідь придивлятися до викладацького складу і вибирати педагога з урахуванням професіоналізму, індивідуальних показників, а також лояльності до студента.

Вибір теми

Досвідчений викладач не тільки допоможе студенту в організації процесу написання, а й підкаже, на якій темі сконцентруватися. Насправді тема може бути обрана з урахуванням наступних критеріїв:

 • особистий інтерес;
 • на підставі попередніх, раніше виконаних курсових робіт (в розвиток теми);
 • з урахуванням планів на подальшу професійну діяльність.

Чому краще замовити дипломну у нас?

25 000
задоволених клієнтів
11
років успішної роботи
100+
авторів
4.6
середня оцінка
Експертність
 • Потрібний термін
 • Згідно вимог
 • Високі оцінки
Якість
 • Доступні ціни
 • Унікальність до 90%
 • Пишемо зрозуміло і легко
Впевненість
 • Оплата частинами
 • Безкоштовні правки
 • 100% анонімність
У нас є все, що і в конкурентів, а також …
ГНУЧКА СИСТЕМА ЗНИЖОК І БОНУСІВ
У нас діє накопичувальна система знижок. Також можна отримати миттєву знижку, якщо порекомендувати ОЦ “Курсовичок” друзям.
ДОПІЗНА ПРАЦЮЄ СЛУЖБА ПІДТРИМКИ
Наша команда працює до 23:00 і готова відповісти на будь-які питання в месенджерах, поштою або в телефонному режимі. Ми робимо максимум, щоб ви отримали консультацію швидко.
ПРОФЕСІЙНА ДОПОМОГА
У вас буде персональний помічник, який підбере компетентного виконавця, підкаже, як вдало захистити роботу і що робити в будь-якій ситуації.
МАКСИМАЛЬНЕ ДОТРИМАННЯ ТЕРМІНІВ
80% наших замовлень виконуються раніше обумовленого терміну. 99% термінових замовлень виконуються точно в строк.
ТІЛЬКИ ПЕРЕВІРЕНІ ВИКОНАВЦІ
Кожен автор проходить сувору перевірку. Тому у нас тільки найкращі та досвідчені виконавці.
ДОСТУПНІ ЦІНИ
У нас можна замовити потрібну роботу з мінімальним бюджетом. Також пропонуємо ексклюзивні і наукові праці для тих, хто не обмежений бюджетом. Все залежить від вимог та побажань.

Написання плану

На перший погляд може здатися, що цей підпункт не так важливий. Головне, знайти джерела літератури і наповнити документ потрібним обсягом. Але саме від якісно складеного плану безпосередньо залежить організація процесу написання самої роботи, а також підсумкового результату.

План повинен містити наступні основні підрозділи:Написання диплоиної роботи

 1. Вступ.
 2. Основна частина (теоретична).
 3. Практична частина. Теорія обов’язково підтверджується практикою.
 4. Аргументовані доводи, переконливо доводять новизну проведеного дослідження.
 5. Висновок, узагальнення пройденого матеріалу.
 6. Висновки за дипломом.
 7. Список джерел літератури, які використовуються при написанні роботи.
 8. При наявності – додаткові відомості, додатки, графіки, таблиці і т.п.

На етапі написання

Знаючи структуру диплома можна зрозуміти, як саме формується підсумковий документ, який обсяг він повинен мати і в якій послідовності буде викладатися інформація. Результатом стане позитивна рецензія і переконливий захист своєї творчості перед солідною, компетентною викладацькою аудиторією. Складання структури самого диплома полегшується, якщо правильно опрацьований вихідний матеріал – план. Багато підрозділи тут перетинаються, повторюються. Метою проведення дослідження в науковій роботі є прогноз результатів, який передбачається довести в процесі написання диплома. Завдання – це та послідовність дій, використовуючи яку ми плануємо досягти поставленої мети.Відповідно до затвердженого ДСТУ структура типової дипломної роботи включає в себе наступні основні підрозділи.Титульна сторінка (лист). Вона не нумерується і має містити інформацію про навчальний заклад і кафедру, прізвища рецензента і зав. кафедрою. Також вказується тема роботи, рік написання, П.І.Б дипломника і його керівника Зміст (зміст). Він оформляється на окремому аркуші (аркушах) і вказує номери сторінок усіх глав таі розділів роботи. Вступна частина (до 5 сторінок). Введення є вступною частиною роботи і в ній виконавець розповідає про актуальність даної теми.Основна частина, теоретична і практична. Вони підрозділяються на параграфи і складають до 80% від загального обсягу. Тут послідовно розповідається про те, як вирішені питання і завдання, поставлені на початку роботи. Висновок повинен бути короткий і ємний. Обсяг – 2-3 сторінки. Він повинен підтвердити практичну цінність дослідження. Список використаної літератури та інших джерел. Оформляється на окремих аркушах. Вказується інформація: прізвище та ініціали автора, назва роботи, рік видання. Якщо буде дотримана така структура, а студент може прокоментувати свою роботу, відповісти на питання – успішна здача практично гарантована! Послідовність викладу інформації дуже важлива, викладачі за цим уважно стежать.

Методика написання диплома

При підготовці готової роботи до здачі на перевірку необхідно звернути увагу на те, що обсяг готового матеріалу повинен складати приблизно 50 – 80 аркушів (14 шрифт). Щоб дипломна робота була схожа на справжнє дослідження, важливо при оформленні матеріалів дотримуватися всіх зазначених вище рекомендацій. Важливу роль в досягненні успіху відіграє правильно обрана методика написання.

Оформлення

 • Звертаємо увагу на вибір правильного шрифту (за замовчуванням, це Times New Roman).
 • Обов’язкове дотримання форматування (відступи зверху і знизу, з боків, міжрядковий інтервал і т.п.)
 • Особлива увага приділяється правильності оформлення списків і рамок. А все перерахування деталізуються за допомогою арабських цифр. Вітається статистика.

При оформленні повинен дотримуватися ДСТУ 2.106-96. Це єдиний стандарт для всіх Вузів країни, в ньому розписано кожен додаток, підрозділ і т.п.

Стандарт оформлення дипломних робіт: загальне

В даний час кожен кандидат на успішний захист, при написанні диплома повинен оформляти його відповідно до ДСТУ 7.32-2001. Тут вказані загальні правила оформлення, в тому числі:

 • Використовується папір формату А4;
 • При форматуванні тексту дотримуються відступи: зверху і знизу по 20 мм, зліва 30 мм (для склеювання, прошивки), праворуч 10 мм;
 • Текст форматується по ширині, а заголовки посередині;
 • Всі сторінки крім титульної нумеруються.

Оформлення списків і рамок диплома

При використанні списків і перерахувань (а вони повинні бути обов’язково) використовується 2 варіанти оформлення. Такі списки можуть бути маркованими (виділені маркером) і нумерований (арабськими, рідше – римськими цифрами). Рамки призначені для виділення якої-небудь важливої інформації. Їх можна накреслити самостійно або використовувати ті, що є в Інтернеті (скачати). Основні параметри: відступ зліва 2,0 см, по іншим краям 0,5 см, товщина контура 1 міліметр.

Оформлення виносок і посилань

Виноски розміщуються знизу сторінки і оформляються тим же кеглем (або на 1 розмір менше), що і основний текст. Більше 3-х виносок на 1 аркуші розміщувати не слід.

Посилання оформляються на вибір одним з 3-х варіантів:

 • всередині текстовий;
 • за текстовий;
 • підрядковий.

На етапі завершення

Висновки, так само як і анотація – це найважливіші складові будь-якої дипломної роботи. І якщо з вступом все більш-менш зрозуміло, то на такі моменти, як висновки і підведення загального підсумку, переконливий доказ гіпотези, слід звернути особливу увагу.

Багато викладачів під час перевірки відразу звертають увагу на якість написання висновків. І якщо все нормально – ставлять дуже високий бал, визнаючи авторство роботи. Рецензія. Це короткий відгук, який складається викладачем і містить інформацію про виконану випускником роботу. Тут рецензент вказує актуальність досліджуваної теми і дає коротку характеристику кожному підрозділу.Анотація або пояснювальна записка. Це практично один і той же документ, в якому детально описується робота. Тут повинні міститися всі основні і строго систематизовані відомості про саму роботу.

Створення презентації до дипломної роботи

Вона необхідна, щоб показати членам приймальної комісії структуру диплома, полегшити сприйняття роботи перевіряючими. При її оформленні слід дотримуватися принципу мінімалізму. Чим така доповідь коротше, тим краще.

Написання доповіді й виступу до дипломної роботи

Дипломна доповідь являє собою короткий і ємний виклад думок, закладений в саму роботу. Тут повинні бути вказані головні думки наукового документа. Обсяг – 3 або 4 машинописних аркуша А4.

Підготовка до дня Х

Обов’язково зранку необхідно перечитати текст. Не варто зациклюватися, намагаючись завчити все напам’ять. Це практично неможливо. Головне – розуміти тему і чітко уявляти собі структуру готової роботи.Звичайно, слід подбати про свій зовнішній вигляд.

Що робити, якщо не захистив диплом?

Перше, що слід зробити – з’ясувати і зафіксувати всі зауваження. Потім необхідно визначитися з датою перездачі (як правило, у ВНЗ така практика є), усунути недоліки і спробувати повторити.Все обов’язково вийде!

 

Що нас запитують?

🚀 Які послуги ви надаєте?
Якщо вам потрібна допомога в навчанні, Курсовичок допоможе в написанні есе, реферату, курсової, контрольної, статті або будь-якої іншої роботи. Ми – одна з кращих компаній, які займаються написанням на замовлення. Все, що вам потрібно зробити – це звернутися до нас!

💣 Що такого особливого в ваших послугах по написанню робіт?
Наші послуги надаються досвідченими професіоналами. Експерти в нашій професійній команді авторів мають багаторічний досвід і пропонують клієнтам по всьому світу оригінальний контент за доступними цінами.

👍 З якими форматами документів працюєте?
Можемо надати роботу в будь-якому зручному для Вас форматі (doc, docx, pdf або будь-якому іншому).