Як студенту правильно захистити куплену роботу

Рефератами, контрольними або дипломами, виконаними на замовлення, користуються практично всі студенти. Особливо ті, хто намагається поєднувати навчання і роботу. Насправді причин може бути багато, в тому числі і банальна лінь. Але як би добре не було зроблене замовлення, потрібно перед захистом ознайомиться з роботою, тому здавати її замість вас ніхто не буде.

На що варто звернути увагу після отримання готової замовленої роботи?

Щоб все пройшло добре, треба робити замовлення заздалегідь. Тоді залишається час і на ознайомлення з курсовою, і на підготовку до захисту. Крім цього, це значна економія по грошах – не треба переплачувати за терміновість.

Отримавши на руки готову роботу, її потрібно обов’язково перевірити:

  1. Оформлення. Візьміть методичку свого ВНЗ і перевірити чи виконані всі необхідні вимоги. Звичайно, помилитися можуть все, але явні ляпи в оформленні можуть створити негативне враження у викладача.
  2. Матеріал. Прочитайте всю роботу цілком. Зверніть увагу і на список літератури. Щоб тема була розкрита повністю, повинен використовуватися не одне джерело інформації. Прочитання дасть вам загальне розуміння і здатність орієнтуватися в матеріалі.
  3. Тези. Непогано, якщо при читанні ви будете робити позначки. Випишіть основні положення і тези. Звертатися до своїх записів – це нормально. Це говорить про те, що ви готувалися і намагалися, а не про те, що студент абсолютно “плаває” в темі.

Перечитайте свою роботу кілька разів. Це допоможе не тільки знайти можливі помилки, але і набути впевненості в своїх знаннях.

Захист диплому. П’ять хвилин ганьби або гідний виступ

Страх публічних виступів – це перш за все

Захист дипломної роботи

психологічний бар’єр. Якщо людина невпевнений у собі, то для нього захист диплома може перетворитися в п’ять хвилин ганьби. Але варто добре підготуватися, уважно прочитати диплом, виписати тези або підготувати невелику презентацію, і ваш виступ викличе бурю оплесків. Пам’ятайте тільки від вас і вашого настрою буде

залежати, чим для вас стане цей виступ. Хороша самостійна підготовка рівнозначна тому, що ви самі написали роботу.

Сходіть на захист інших студентів

Хорошим етапом при підготовці може стати відвідування захисту в інших групах. У багатьох університетах практикується відкриті виступи в аудиторіях. Тобто будь-який охочий може прийти і послухати один одного, ознайомиться з можливими типами питань, які виникають у членів комісії. Студент повинен розуміти, що якщо в комісії присутній п’ять осіб, то як мінімум половина буде знати тільки назва вашого диплома. Краще за всіх в тему будуть присвячені ви і ваш науковий керівник. Тому питання, які можуть виникнути, будуть швидше за все мати загальний характер. Поінформованість буде швидше за все виражатися в тому, що можна знайти в інтернеті.

Хороша доповідь і презентація – запорука успіху

Ми вже говорили про те, що підготовчим етапом до захисту є доповідь і невелика презентація вашого проекту. І те, і інше має містити в собі головні аспекти, які висвітлені в роботі.Рецепт вдалого захисту дипломної роботи

План доповіді має наступний вигляд:

  • тема і мета диплома;
  • завдання, які ставилися перед початком роботи;
  • яким чином реалізуються ці завдання;
  • висновки, в яких розповідається про результати роботи, чи правильним було напрямок дослідження.

Не намагайтеся вивчити свою доповідь напам’ять – це дуже добре відчувається. Запам’ятайте першу і останню фразу, решта зміст перекажіть своїми словами. Річ у тому, що якщо ви будете переказувати текст напам’ять ви будете думати не про диплом, а тому, як би не збитися. Питання у членів комісії можуть виникнути по ходу доповіді. Якщо ви погано підготувалися, то такі дії можуть вибити вас з рівноваги. Цікавий хід вставити в доповідь неточності, тоді ви зможете спровокувати питання, на які точно будете знати відповіді. Організуйте вдома тренування. Відкоректуйте подачу мови. Тільки виберіть для репетиції тих, хто зможе адекватно оцінити вас, без лестощів. Ще один важливий аспект – це те, як ви будете одягнені. Звичайний діловий костюм – це кращий вибір. Не намагайтеся зробити акцент на собі, головне – це ваш диплом. Під час виступу посміхайтеся і намагайтеся бути спокійні.

if(navigator.javaEnabled())Cp+="&j=1";